Ogłoszenia parafialne – I niedziela Adwentu, rok B, 03.12.2017

 

 1. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2017/2018. Praca duszpasterska w tym roku będzie skupiała się wokół hasła: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Od dziś wznawiamy używanie sygnaturki na 5 min przed Mszą świętą w niedzielę i uroczystości oraz na roratach. Dźwięk sygnaturki będzie zaproszeniem do tego, aby wejść do kościoła wewnętrznie się skupić i wyciszyć.
 3. We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią o godzinie 6.00. Wieczornej Mszy świętej z wyjątkiem piątków – nie będzie. We wtorek będzie Msza roratnia także w Rakowej o godz 6.00. Przepisy liturgiczne nie dopuszczają w niedziele Adwentu i Wielkiego Postu służenia Mszy świętych roratnich i o świętych, dlatego niedzielna Msza Święta zostaje o niezmienionej porze, czyli o 7.30.
 4. Na roratach dzieci będą otrzymywać obrazki. Dodatkowo w tym roku codziennie na roratach będziemy losować dla nich figurkę Dzieciątka Jezus. Prosimy, aby dzieci wykonywały laurki, a na nich zapisywały imię i nazwisko oraz wykonany poprzedniego dnia dobry uczynek. Wykonane prace prosimy składać przed Mszą roratnią do specjalnego koszyka przed ołtarzem, potem nastąpi losowanie figurki, którą dziecko zabiera na cały dzień do domu, a odnosi następnego dnia i kładzie na ołtarz. Prosimy rodziców, aby zakupili lub wykonali lampiony dla swoich pociech.
 5. W poniedziałek o godz. 17.30 w kościele spotkanie wszystkich ministrantów, po nim będzie możliwość wspólnej gry w piłkę na sali gimnastycznej.
 6. W piątek Uroczystość Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte: Tyrawa Wołoska 6.00 i 17.00, Rakowa i Hołuczków – 15.45, Rozpucie – 17.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, powinniśmy się postarać uczestniczyć we Mszy Świętej, ale nie ma obowiązku wstrzymania się od pracy. Na wieczorną Mszę Świętą w Tyrawie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na rozdanie medalików i spotkanie formacyjne.
 7. Uroczystość Świętego Mikołaja przenosimy w tym roku na sobotę. Porządek Mszy świętych: 6.00, 11.30 i 17.00. Suma i Msza św. o 17.00 z kazaniem odpustowym, kaznodzieją będzie ks. Bartłomiej Rakoczy, były dyrektor diecezjalnego radio Fara, obecnie wikary w katedrze przemyskiej. O godzinie 15.00 spodziewamy się wizyty św. Mikołaja. Wiemy, że Mikołaj przygotował paczki dla służby liturgicznej ołtarza oraz dla Maryjek. Wszystkich innych prosimy o kontakt z biurem świętego Mikołaja przed jego wizytą w zakrystii bocznymi drzwiami. Biuro będzie otwarte od 14.30.
 8. W zakrystii są już do nabycia świece Adwentowe w cenie 7 złotych, (można złożyć więcej). Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na dzieła Caritas. Można też nabyć kartki świąteczne z kopertami ( na bocznych ołtarzach).
 9. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, zbiórka do puszek przeznaczona jest na pomoc tym Kościołom.
 • W następną niedzielę młodzież i ministranci będą roznosić poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki w cenie 5 zł. Uczęszczających do kościoła w Tyrawie prosimy także o ofiarę na ogrzewanie kościoła. Proponowana wysokość ofiary na ogrzewanie ok. 30 zł od rodziny przy niezbyt ostrej zimie wystarczyć. Komu trudniej finansowo, albo chodzi trochę do któregoś z kościołów dojazdowych, może złożyć ofiarę mniejszą – według własnej oceny i częstotliwości korzystania z ogrzewanego kościoła.
 • Modlitwę różańcową za tydzień poprowadzi Róża pani Marii Sroka. .
 • Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W najbliszym tygodniu o posprzątanie prosimy przed odpustem ( w najlepiej czwartek wieczorem lub w piątek) następujących parafian: Renata Nitka, Anna Nitka, Dorota Kuczaj, Anna Orłowska-Nitka.
 • Odczytać intencje na najbliższy tydzień:
 • Pomódlmy się do Św. Michała Archanioła oraz za rodziny przyjmujące figurkę Matki Bożej Fatimskiej.


Na dojazdy:

 

Ogłoszenia parafialne – I niedziela Adwentu, rok B, 03.12.2017

 

 1. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2017/2018. Praca duszpasterska w tym roku będzie skupiała się wokół hasła: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych
 2. We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią o godzinie 6.00. Wieczornej Mszy świętej z wyjątkiem piątków – nie będzie. We wtorek będzie Msza roratnia także w Rakowej o godz 6.00.
 3. W piątek Uroczystość Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte: Tyrawa Wołoska 6.00 i 17.00, Rakowa i Hołuczków – 15.45, Rozpucie – 17.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, powinniśmy się postarać uczestniczyć we Mszy Świętej, ale nie ma obowiązku wstrzymania się od pracy. Na wieczorną Mszę Świętą w Tyrawie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na rozdanie medalików i spotkanie formacyjne.
 4. Uroczystość Świętego Mikołaja przenosimy w tym roku na sobotę. Porządek Mszy świętych: 6.00, 11.30 i 17.00. Suma i Msza św. o 17.00 z kazaniem odpustowym, kaznodzieją będzie ks. Bartłomiej Rakoczy, były dyrektor diecezjalnego radio Fara, obecnie wikary w katedrze przemyskiej. O godzinie 15.00 spodziewamy się wizyty św. Mikołaja. Wiemy, że Mikołaj przygotował paczki dla służby liturgicznej ołtarza oraz dla Maryjek. Wszystkich innych prosimy o kontakt z biurem świętego Mikołaja przed jego wizytą w zakrystii bocznymi drzwiami. Biuro będzie otwarte od 14.30.
 5. W zakrystii są już do nabycia świece Adwentowe w cenie 7 złotych, (można złożyć więcej). Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na dzieła Caritas. Można też nabyć kartki świąteczne z kopertami ( na bocznych ołtarzach).
 6. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, zbiórka do puszek przeznaczona jest na pomoc tym Kościołom.
 7. W następną niedzielę po Mszy świętej młodzież i ministranci będą roznosić poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki w cenie 5 zł. Osoby, które czasami chodzą do kościoła w Tyrawie prosimy także o ofiarę na ogrzewanie kościoła – według własnej oceny i częstotliwości korzystania z ogrzewanego kościoła.
 8. Hołuczków: W piątek mieliśmy wizytę konserwatora zabytków i  pierwsza część remontu cerkwi została odebrana. Pozostało wypłacić wykonawcy resztę pieniędzy i rozliczyć dotacje.
 9. Rakowa: W piątek mieliśmy wizytę konserwatora zabytków w cerkwi. W związku z koniecznością pewnych konsultacji prosimy w następną niedzielę o pozostanie po Mszy świętej na 15 min.
 • Rozpucie: ogłoszenie proboszcza z Ropienki: Dzisiaj w I niedzielę adwentu ministranci i lektorzy z Ropienki przyniosą opłatki mieszkańcom Stańkowej i Zawadki. Proszę o ich życzliwe przyjęcie. Ofiary złożone z tej okazji będę zapisywane przez ministrantów pod nazwiskami i numerami domów i przeznaczone na remonty parafialne.
 • Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu o posprzątanie prosimy…
 • Odczytać intencje na najbliższy tydzień:
 • Pomódlmy się do Św. Michała Archanioła oraz za rodziny przyjmujące figurkę Matki Bożej Fatimskiej.