Ogłoszenia parafialne – Zesłanie Ducha Świętego, rok A, 2017.06.04

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny, jeśli byliśmy u Komunii Świętej. Kazania wygłosi o. Marek, kapucyn, misjonarz z Woroneża w Rosji. Po Mszy będzie okazja wesprzeć go finansowo w dziele tworzenia nowej parafii w Biełgoradzie. To o. Marek odprawia niektóre Msze poza parafią. Dzięki tej zgodzie na odprawienie Mszy świętej poza parafią mamy swój udział wsparcia misji.
 2. Natomiast taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na Seminarium Duchowne.
 3. Jutro Święto Matki Kościoła. Msze o 7.00 i 18.00.
 4. W środę 7.06. zapraszamy wszystkie dziewczęta z DSM-u na spotkanie, rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00.
 5. W piątek 9. 06. zapraszamy na ostatnie spotkanie oazowe przed wakacjami; dzieci rozpoczynają o godz. 16.30 w Gok-u, dolna sala. Młodzież zapraszamy najpierw do kościoła na godz. 18.00, a później na spotkanie w Gok-u.
 6. W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej – rozpoczyna się okres zwykły.
 7. W najbliższą niedzielę 11 czerwca  odbędzie się Gminny Dzień Dziecka. Organizatorzy serdecznie zapraszają najmłodszych mieszkańców gminy wraz z rodzicami do  „Amfiteatru w Lipach” w godz. od 14:00 do 17:00.W programie wiele darmowych atrakcji, informacje na plakatach.
 8. W dniach 4-15 lipca z parafii Lesko wyruszy pielgrzymka do Częstochowy. Zachęcamy, aby choć raz w życiu przeżyć taką duchową przygodę. Wystarczy przeciętne zdrowie fizyczne, bo uczestnicy zapewniają dobrą opiekę medyczną na trasie i pomoc w razie trudności.
 9. Organizowana też jest pielgrzymka trzeźwości na Jasną Górę. Zachęcamy osoby, które chciałyby omodlić sprawę trzeźwości w swoich rodzinach do udziału.
 • W dniach 7-11 czerwca w Krośnie odbędzie się obchody 20-rocznicy obecności Jana Pawła II na krośnieńskiej ziemi. W programie wykłady, konferencje, wystawy i koncerty znanych zespołów.
 • Wszelkie informacje o pielgrzymkach i koncertach na plakatach ogłoszeniowych.
 • Trwają też zapisy u księży na pielgrzymkę parafialną do Kotliny Kłodzkiej w dnich 20-22 lipca.
 1. Dziękujemy za wykoszenie trawy grupie mężczyzn z początku Rakowej oraz za wykoszenia trawy koło kościoła Panom znad kościoła. Został za kościołem już tylko  mały kawałek. Może w tygodniu jeszcze ktoś podejdzie z następnych domów.
 • Dziękujemy też strażakom za profesjonalne ubezpieczanie trasy procesji w dniu wczorajszym.
 • Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Do sprzątania w następną sobotę prosimy następujących parafian: Irena Sroka, Maria Piegdoń, Danuta Śląsk, Maria Kubik.
 • Modlitwę różańcową w następną niedzielę poprowadzi Róża pani Stanisławy Czesławy Biłas.
 • Dziś w Gościu Niedzielnym i Niedzieli o ważnym wydarzeniu w dniu 6 czerwca w Zakopanem – Akcie Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • Odczytać intencje na najbliższy tydzień:
 1. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 

 

 

Na dojazdy:               Ogłoszenia parafialne – Zesłanie Ducha Świętego, rok A, 2017.06.04

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny, jeśli byliśmy u Komunii Świętej. Kazania głosi o. Marek, kapucyn, misjonarz z Woroneża w Rosji. Po Mszy będzie okazja wesprzeć go finansowo w dziele tworzenia nowej parafii w Biełgoradzie. To o. Marek odprawia niektóre Msze poza parafią. Dzięki tej zgodzie na odprawienie Mszy świętej poza parafią mamy swój udział wsparcia misji.
 2. Natomiast taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na Seminarium Duchowne.
 3. Jutro Święto Matki Kościoła. Msze w Tyrawie o 7.00 i 18.00.
 4. W piątek 9. 06. zapraszamy na ostatnie spotkanie oazowe przed wakacjami; dzieci rozpoczynają o godz. 16.30 w Gok-u, dolna sala. Młodzież zapraszamy najpierw do kościoła na godz. 18.00, a później na spotkanie w Gok-u.
 5. W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej – rozpoczyna się okres zwykły.
 6. W najbliższą niedzielę, 11 czerwca  odbędzie się Gminny Dzień Dziecka. Organizatorzy serdecznie zapraszają najmłodszych mieszkańców gminy wraz z rodzicami  do „Amfiteatru w Lipach” w godz. od 14.00 do 17.00.W programie wiele darmowych atrakcji, informacje na plakatach.
 7. W dniach 4-15 lipca z parafii Lesko wyruszy pielgrzymka do Częstochowy. Zachęcamy, aby choć raz w życiu przeżyć taką duchową przygodę. Wystarczy przeciętne zdrowie fizyczne, bo uczestnicy zapewniają dobrą opiekę medyczną na trasie i pomoc w razie trudności.
 8. Organizowana też jest pielgrzymka trzeźwości na Jasną Górę. Zachęcamy osoby, które chciałyby omodlić sprawę trzeźwości w swoich rodzinach do udziału.
 9. W dniach 7-11 czerwca w Krośnie odbędzie się obchody 20-rocznicy obecności Jana Pawła II na krośnieńskiej ziemi. W programie wykłady, konferencje, wystawy i koncerty znanych zespołów. Wszelkie informacje na plakatach
 • Wszelkie informacje o pielgrzymkach i koncertach na plakatach ogłoszeniowych.
 • Trwają też zapisy u księży na pielgrzymkę parafialną do Kotliny Kłodzkiej w dnich 20-22 lipca.
 1. (Rakowa). Dziękujemy za wykoszenie trawy ma cmentarzu grupie z początku Rakowej.
 • Marek dziękuje za ofiarowanie 2 alb i ok 20 różańców do nowopowstającej kaplicy w Biełgoradzie.
 • ( Rozpucie) Do ślubu przygotowują się:

– Andrzej Pawłowski, s. Jacka i Marioli zd Gawryszczak,

Ur. 13.08.1985 r. w Kutnie, zam  w Kutnie

– Monika Maria Nitka, c. Tadeusza i Elżbiet zd Mielnikiewicz

Ur. 24.03.1986 r w Sanoku, zam. W Grodzisku Mazowieckim, zap. 2

 1. Po Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu o posprzątanie prosimy…Intencje..