1. Dzisiaj VI Niedziela okresu zwykłego. Obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zachęcamy do modlitwy w intencji chorych i do okazywania im chrześcijańskiej miłości.
 2. Dziś w naszej Parafii gościmy Obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa, który odwiedza wszystkie parafie naszej Archidiecezji. Powitanie Obrazu o 17.30 a następnie Msza święta połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania uczniom klasy 8. Nie ma dziś Mszy świętej o godzinie 15.00. Zachęcam, aby przyjść na Mszę św. drugi raz. Można drugi raz przystąpić do komunii świętej.
 3. Rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do dobrowolnej abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny. W tygodniu Msze święte będą o 7.00 i o 17.00.
 4. W środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60). Mimo tego przepisu rodzice winni wprowadzać dzieci w autentyczne przeżywanie postu.
 5. Msze święte w Środę Popielcową będą odprawiane w godzinach:

Tyrawa Wołoska: 9.00 i 17.00, Rakowa i Hołuczków 15.30, Rozpucie 17.00. Na wszystkich Mszach świętych posypanie głów popiołem. Zaleca się zabieranie popiołu dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w tym dniu we Mszy świętej. Zgodnie z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski na każdej Mszy świętej będzie zbierana taca z przeznaczeniem na pomoc walczącej Ukrainie.

 1. Od środy do niedzieli wypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty.
 2. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00 a następnie Msza święta. W tym dniu zapraszam na adorację dzieci z klasy 3 SP wraz z rodzicami. Po Mszy świętej krótkie spotkanie.
 3. W piątek o 6.30 Droga krzyżowa, następnie Msza święta o 7.00. O 16.30 Droga krzyżowa i następnie Msza święta. Za udział w Drodze krzyżowej i w Gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W niedziele Wielkiego Postu o godzinie 15.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym a następnie Msza święta bez kazania. W najbliższą niedzielę na Mszy świętej o 11.30 dzieci otrzymają książeczki.
 5. Modlitwę różańcową dziś poprowadzi Róża p. Janiny Wołoszyn a w przyszłą niedzielę Róża p. Kazimiery Duszczyńskiej.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W sobotę proszę o posprzątanie kościoła następujące osoby – odczytać z zeszytu
 7. Odczytać intencje na najbliższy tydzień…
 8. Gazety…- zachęcam do czytelnictwa.
 9. Odczytać apel ks. abp. Gądeckiego
 10. Odczytać program nawiedzenia obrazu w prafii