1. Dziś gościmy w naszej parafii kleryka z Seminarium Duchownego w Przemyślu, Jakuba Szczurko. Przyjechał podziękować za comiesięczną pomoc i odczytać słowo rektora.
 2. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2018/2019 pt. „W mocy Bożego Ducha”. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią o godzinie 6.00. Wieczornej Mszy świętej z wyjątkiem piątków – nie będzie. We wtorek będzie Msza roratnia także w Rakowej o godz 6.00. Przepisy liturgiczne nie dopuszczają w niedziele Adwentu i Wielkiego Postu służenia Mszy świętych roratnich i o świętych, dlatego niedzielna Msza Święta zostaje o niezmienionej porze, czyli o 7.30.
 4. Na roratach dzieci będą otrzymywać obrazki. Prosimy, aby dzieci wykonywały laurki, a na nich zapisywały imię i nazwisko oraz wykonany poprzedniego dnia dobry uczynek. Wykonane prace prosimy składać przed Mszą roratnią do specjalnego koszyka przed ołtarzem, potem nastąpi losowanie figurki Dzieciątka Jezus, którą dziecko zabiera na cały dzień do domu, a odnosi następnego dnia i kładzie na ołtarz. Prosimy rodziców, aby zakupili lub wykonali lampiony dla swoich pociech.
 5. W poniedziałek o godz. 17.30 w kościele spotkanie wszystkich ministrantów, po nim będzie możliwość wspólnej gry w piłkę na sali gimnastycznej.
 6. We wtorek o 16.00 spotkanie maryjek.
 7. W czwartek Uroczystość Świętego Mikołaja. Msza odpustowa będzie tylko o 17.00 Kaznodzieją będzie o. Kazimierz Tyberski, z zakonu oblatów. Rano Mszy roratniej nie będzie.
 8. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Msze o 6.00 rano i 17.00. Od 13.00 odwiedzimy chorych.
 9. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte: Tyrawa Wołoska 6.00 i 9.00, Rakowa i Hołuczków – 15.45, Rozpucie – 17.00. Na Mszę o godz. 9.00 zapraszamy dzieci I-Komunijne ( będzie rozdanie medalików) i inne dzieci, gdyż spodziewamy się wizyty św. Mikołaja. Wiemy, że Mikołaj przygotował paczki dla służby liturgicznej ołtarza oraz dla Maryjek. Wszystkich innych prosimy o kontakt z biurem świętego Mikołaja przed Mszą św. – w zakrystii bocznymi drzwiami. Biuro będzie otwarte od 8.00.
 10. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, zbiórka do puszek przeznaczona jest na pomoc tym Kościołom.
 11. W następną niedzielę młodzież i ministranci będą roznosić poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki w cenie 5 zł. Uczęszczających do kościoła w Tyrawie prosimy także o ofiarę na ogrzewanie kościoła. Proponowana wysokość ofiary na ogrzewanie ok. 30 zł od rodziny – przy niezbyt ostrej zimie powinno wystarczyć. Komu trudniej finansowo, albo chodzi trochę do któregoś z kościołów dojazdowych, może złożyć ofiarę mniejszą – według własnej oceny i częstotliwości korzystania z ogrzewanego kościoła. Ministranci wezmą też ze sobą świece Caritas dla tych, którzy nie mogą uczęszczać do kościoła
 12. Można już nabyć świece caritas w cenie 5 oraz nabyć kartki świąteczne – dowolna ofiara ( na bocznych ołtarzach).
 13. Od dziś pilotażowo są rozdawane broszurki parafialne z artykułami, ogłoszeniami i propozycjami rozważań biblijnych.
 14. Modlitwę różańcową za tydzień poprowadzi Róża pana Stanisława Krzyżanowskiego.
 15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i wraz z środową grupą za zakup 4 świeć ołtarzowych. W najbliszym tygodniu o posprzątanie prosimy przed odpustem ( w najlepiej środę wieczorem) następujących parafian: Harłacz Wioletta, Bober Natalia, Saładiak Teresa, Burzyńska Agnieszka.
 16. Odczytać intencje na najbliższy tydzień:


 Na dojazdy: Ogłoszenia parafialne – I niedziela Adwentu, rok B, 03.12.2018

 

 1. Dziś gościmy w naszej parafii kleryka z Seminarium Duchownego w Przemyślu, Jakuba Szczurko. Przyjechał podziękować za comiesięczną pomoc i odczytać słowo rektora.
 2. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2018/2019 pt. „W mocy Bożego Ducha”. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią o godzinie 6.00. Wieczornej Mszy świętej z wyjątkiem piątków – nie będzie. We wtorek będzie Msza roratnia także w Rakowej o godz 6.00. Przepisy liturgiczne nie dopuszczają w niedziele Adwentu i Wielkiego Postu służenia Mszy świętych roratnich i o świętych, dlatego niedzielna Msza Święta zostaje o niezmienionej porze, czyli o 7.30.
 4. Na roratach dzieci będą otrzymywać obrazki. Prosimy, aby dzieci wykonywały laurki, a na nich zapisywały imię i nazwisko oraz wykonany poprzedniego dnia dobry uczynek. Wykonane prace prosimy składać przed Mszą roratnią do specjalnego koszyka przed ołtarzem, potem nastąpi losowanie figurki Dzieciątka Jezus, którą dziecko zabiera na cały dzień do domu, a odnosi następnego dnia i kładzie na ołtarz. Prosimy rodziców, aby zakupili lub wykonali lampiony dla swoich pociech.
 5. W poniedziałek o godz. 17.30 w kościele spotkanie wszystkich ministrantów, po nim będzie możliwość wspólnej gry w piłkę na sali gimnastycznej.
 6. We wtorek o 16.00 spotkanie maryjek.
 7. W czwartek Uroczystość Świętego Mikołaja. Msza odpustowa będzie tylko o 17.00 Kaznodzieją będzie o. Kazimierz Tyberski, z zakonu oblatów. Rano Mszy roratniej nie będzie.
 8. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Msze o 6.00 rano i 17.00. Od 13.00 odwiedzimy chorych.
 9. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte: Tyrawa Wołoska 6.00 i 9.00, Rakowa i Hołuczków – 15.45, Rozpucie – 17.00. Na Mszę o godz. 9.00 zapraszamy dzieci I-Komunijne ( będzie rozdanie medalików) i inne dzieci, gdyż spodziewamy się wizyty św. Mikołaja. Wiemy, że Mikołaj przygotował paczki dla służby liturgicznej ołtarza oraz dla Maryjek. Wszystkich innych prosimy o kontakt z biurem świętego Mikołaja przed Mszą św. – w zakrystii bocznymi drzwiami. Biuro będzie otwarte od 8.00.
 10. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie, zbiórka do puszek przeznaczona jest na pomoc tym Kościołom.
 11. W następną niedzielę młodzież i ministranci będą roznosić poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki w cenie 5 zł. Uczęszczających do kościoła w Tyrawie prosimy także o ofiarę na ogrzewanie kościoła. Proponowana wysokość ofiary na ogrzewanie ok. 30 zł od rodziny – przy niezbyt ostrej zimie powinno wystarczyć. Komu trudniej finansowo, albo chodzi trochę do któregoś z kościołów dojazdowych, może złożyć ofiarę mniejszą – według własnej oceny i częstotliwości korzystania z ogrzewanego kościoła. Ministranci wezmą też ze sobą świece Caritas dla tych, którzy nie mogą uczęszczać do kościoła
 12. Można już nabyć świece caritas w cenie 5 oraz nabyć kartki świąteczne – dowolna ofiara ( na bocznych ołtarzach).
 13. Od dziś są rozdawane broszurki parafialne z artykułami, ogłoszeniami i propozycjami rozważań biblijnych.
 14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu o posprzątanie prosimy…
 15. Intencje…