1. Dziś Niedziela Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego.Składka przeznaczona jest na wyrównanie zaległości budowlanych. Po Mszach Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu: najpierw odczytamy wypominki, następnie, modlitwy nawiązujące do poświęcenia się Chrystusowi Królowi i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa „O Jezu Najsłodszy“. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, tzn. Stan łaski uświęcającej i przyjęta Komunia Święta.Zbiórka ministrantów przygotowująca do odpustu parafialnego w poniedziałek o 16.00.
 2. Obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (klasa szósta, siódme, ósma i trzecia gimnazjum) w środę o 16.00.
 3. W czwartek zapraszamy wszystkich członków bractwa ratowania dusz na modlitwy przed wieczorną Mszą św., na Mszę św., a następnie na spotkanie formacyjne z konferencją o sposobach ratowania ludzi przed potępieniem wiecznym.
 4. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy świętej odmówimy Różaniec i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi.
 5. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Od następnego poniedziałku rozpoczniemy Msze Święte roratnie o godzinie 6.00, natomiast pierwsza niedzielna Msza Święta pozostaje bez zmian czyli o 7.30, ponieważ nie jest to Msza roratnia, tylko niedzielna.
 6. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Akcent w tym nadchodzącym roku będzie postawiony akcent na Osobę Ducha Świętego i systematyczne czytanie Pisma Świętego. W związku z tym od następnej niedzieli będzie wychodzić mała broszurka parafialna z rozważaniami niedzielnych czytań, propozycjami fragmentów Pisma Świętego do systematycznego czytania oraz z jakimś artykułem.
 7. Jest nowy numer bezpłatnej gazety „Dobre Nowiny“, Gość Niedzielny i Źródło z kalendarzem liturgicznym na 2019 rok, oraz kilka egzemplarzy Małego Gościa Niedzielny z lampionami roratnimi, a także i Niedziela.
 8. Zbliża się Uroczystość św. Mikołaja. U nas Msza odpustowa będzie o godz. 17.00. Zapowiadamy też wcześniej, że do naszej parafii dotrze św. Mikołaj w sobotę 8 grudnia, w w Uroczystość Niepokalanego Serca Maryi i będzie rozdawał prezenty po Mszy św. o godzinie 9.00. Dzieci, które się spodziewają otrzymać prezenty w tym dniu zapraszamy na tę Mszę św. – będzie dla nich specjalne kazanie z błogosławieństwem i Mikołaj przybędzie pod koniec Mszy Św.
 9. Modlitwę różańcową za tydzień poprowadzi Róża pani Marii Sroka .
 10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu o posprzątanie prosimy następujących parafian: Wiesława Nitka, Anna Chabko, Urszula Sowa, Bernarda Sowa
 11. Odczytać intencje na najbliższy tydzień:

 


Na dojazdy:

 

Ogłoszenia parafialne – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, rok A, 2018.11.25

 

 

 1. Dziś Niedziela Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego.Składka przeznaczona jest na wyrównanie zaległości budowlanych. Po Mszach Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu: najpierw odczytamy wypominki, następnie, modlitwy nawiązujące do poświęcenia się Chrystusowi Królowi i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa „O Jezu Najsłodszy“. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, tzn. Stan łaski uświęcającej i przyjęta Komunia Święta.
 2. Obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (klasa szósta, siódme, ósma i trzecia gimnazjum) w środę o 16.00.
 3. W czwartek zapraszamy wszystkich członków bractwa ratowania dusz na modlitwy przed wieczorną Mszą św., na Mszę św., a następnie na spotkanie formacyjne z konferencją o sposobach ratowania ludzi przed potępieniem wiecznym.
 4. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy świętej odmówimy Różaniec i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi.
 5. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Od następnego poniedziałku rozpoczniemy Msze Święte roratnie o godzinie 6.00, natomiast pierwsza niedzielna Msza Święta pozostaje bez zmian czyli o 7.30, ponieważ nie jest to Msza roratnia, tylko niedzielna.
 6. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Akcent w tym nadchodzącym roku będzie postawiony akcent na Osobę Ducha Świętego i systematyczne czytanie Pisma Świętego. W związku z tym od następnej niedzieli będzie wychodzić mała broszurka parafialna z rozważaniami niedzielnych czytań, propozycjami fragmentów Pisma Świętego do systematycznego czytania oraz z jakimś artykułem.
 7. Jest nowy numer bezpłatnej gazety „Dobre Nowiny“, Gość Niedzielny i Źródło z kalendarzem liturgicznym na 2019 rok, oraz kilka egzemplarzy Małego Gościa Niedzielny z lampionami roratnimi, a także i Niedziela.
 8. Zbliża się Uroczystość św. Mikołaja. U nas Msza odpustowa będzie o godz. 17.00. Zapowiadamy też wcześniej, że do naszej parafii dotrze św. Mikołaj w sobotę 8 grudnia, w w Uroczystość Niepokalanego Serca Maryi  i będzie rozdawał prezenty po Mszy św. o godzinie 9.00. Dzieci, które się spodziewają otrzymać prezenty w tym dniu zapraszamy na tę Mszę św. – będzie dla nich specjalne kazanie z błogosławieństwem i Mikołaj przybędzie pod koniec Mszy Św.
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu o posprzątanie prosimy…
 10. Intencje…