1. Dziś w naszej parafii Dzień Papieski i początek tygodnia misyjnego. Składka przeznaczona na misje, a ofiara ze zbiórki do puszek na Fundację dzieło Trzeciego Tysiąclecia, wspierającą zdolnych uczniów i studentów. Natomiast w przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na spłatę długu po budowie kaplicy przedpogrzebowej.
 2. Dziś, a nie w ostatnią niedzielę, o godz. 18:00 w dolnej sali GOK-u w Tyrawie Wołoskiej odbędzie się muzyczna opowieść o najważniejszych wydarzeniach naszego Narodu w wykonaniu Polskiego Teatru Historii. Zapraszamy.
 3. W tym tygodniu przeżywamy tydzień misyjny. Od jutra codziennie różaniec będzie odmawiany w różnych językach.
 4. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Odpust w Rakowej – zapraszamy na Mszę o godz. 17.00.
 5. Jutro o 16.00 spotkanie ministrantów, a po nabożeństwach hala sportowa.
 6. W środę zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Poprowadzą między innymi nabożeństwo różańcowe.
 7. W piątek spotkanie oazowe grupy starszej. Msza o 17.00 z oprawą muzyczną, modlitwa różańcowa z prezentacją multimedialną, a następnie spotkanie na plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy kiedykolwiek wcześniej chodzili na te spotkania – będziemy planować ważne rzeczy.
 8. Bardzo prosimy, aby osoby, które jeszcze nie złożyły zgłoszenia przystąpienia do Bractwa Ratowania Dusz – uczyniły to do wtorku. Przypominamy, że nabożeństwo bractwa jest w każdy czwartek 15 min przed wieczorną Mszą św.
 9. W następną niedzielę zaczyna się kurs przedmałżeński. Jeszcze zachęcamy wszystkich, aby nie odkładać tego kursu na czas przed ślubem, ale pomyśleć o nim jako o dobrej inwestycji w znajomości damsko-męskie i czas narzeczeński.
 10. Parafia dostała dotację na termomodernizację budynku plebanii. Będzie między innymi wymiana okien i pieca. Zainteresowanych drewnianymi z oknami z plebanii prosimy o kontakt.
 11. Zaczął się bardzo intensywny okres porządków na cmentarzu. Bardzo prosimy nie wyrzucać niczego do lasu czy na obrzeża cmentarza oraz nie wyrzucać do kontenerów wraz z doniczkami ziemi i trawy. Na ziemię, gruz i naturalne wieńce jest przygotowany w miejscu planowanej drogi, na środku cmentarza głęboki dół. Natomiast duże plastikowe wieńce i kwiaty – na ile to możliwe bierzmy ze sobą. Przy wejściu na cmentarz będzie od jutra stosowne ogłoszenie.
 12. Modlitwę różańcową w następną niedzielę poprowadzi Róża pani Zofii Kuzickiej.
 13. Bardzo dziękujemy 18 osobom z 1 i 2 dziesiątka, a także spoza tych dziesiątków za uprzątniecie liści oraz posadzenie krzewów i drzewek. Ponieważ od strony drogi głównej nie wszystkie liście opadły, dlatego przydałoby się je za tydzień uprzątnąć, a może jeszcze coś posadzić. Dlatego prosimy w następną sobotę jeszcze dziesiątek 3, czyli od p. Marka Hajduka wzdłuż rzeki do p. Ryszarda Kucharczuka. Przydałby się jakiś pojazd do wywozu liści i sprzęt do podcięcia niektórych konarów drzew.
 14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Do sprzątania w następnym tygodniu prosimy następujących parafian: Iwona Wołoszyn, Beata Biłas, Mariusz Chmura, Aneta Kuzio.
 15. Odczytać intencje na najbliższy tydzień:
 16. W dniu wyborów samorządowych pomódlmy się, aby ważne stanowiska w gminach powiatach i województwie objęli ludzie odpowiedzialni, kompetentni, uczciwi, szanujący innych, zabiegający o wspólne dobro, nie szukający swojego dobra ani chwały. Zdrowaś Maryjo…, Święty Michale Archaniele.

 

 

 

 

Na dojazdy:   Ogłoszenia parafialne – XIX niedziela zwykła, rok B, 2018.10.21

 

 1. Dziś w naszej parafii Dzień Papieski i początek tygodnia misyjnego. Składka przeznaczona na misje, a ofiara ze zbiórki do puszek na Fundację dzieło Trzeciego Tysiąclecia, wspierającą zdolnych uczniów i studentów. Natomiast w przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na spłatę długu po budowie kaplicy przedpogrzebowej.
 2. Dziś, a nie w ostatnią niedzielę, o godz. 18:00 w dolnej sali GOK-u w Tyrawie Wołoskiej odbędzie się muzyczna opowieść o najważniejszych wydarzeniach naszego Narodu w wykonaniu Polskiego Teatru Historii. Zapraszamy.
 3. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Odpust w Rakowej – zapraszamy na Mszę o godz. 17.00.
 4. Rakowa: Program odpustu: 16.30 – Różaniec, 17.00 – Msza św., 18.00 – wieczornica poświęcona św. Janowi Pawłowi drugiemu ( ok pół godziny). _
 5. W środę zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Poprowadzą między innymi nabożeństwo różańcowe.
 6. W piątek spotkanie oazowe grupy starszej. Msza o 17.00 z oprawą muzyczną, modlitwa różańcowa z prezentacją multimedialną, a następnie spotkanie na plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy kiedykolwiek wcześniej chodzili na te spotkania – będziemy planować ważne rzeczy.
 7. Bardzo prosimy, aby osoby, które jeszcze nie złożyły zgłoszenia przystąpienia do Bractwa Ratowania Dusz – uczyniły to do wtorku. Przypominamy, że nabożeństwo bractwa jest w każdy czwartek 15 min przed wieczorną Mszą św.
 8. W następną niedzielę zaczyna się kurs przedmałżeński. Jeszcze zachęcamy wszystkich, aby nie odkładać tego kursu na czas przed ślubem, ale pomyśleć o nim jako o dobrej inwestycji w znajomości damsko-męskie  i czas narzeczeński.
 9. Parafia dostała dotację na termomodernizację budynku plebanii. Będzie między innymi wymiana okien i pieca. Zainteresowanych drewnianymi z oknami z plebanii prosimy o kontakt.
 10. Zaczął się bardzo intensywny okres porządków na cmentarzu. Bardzo prosimy nie wyrzucać niczego do lasu czy na obrzeża cmentarza oraz nie wyrzucać do kontenerów wraz z doniczkami ziemi i trawy. Na ziemię, gruz i naturalne wieńce jest przygotowany w miejscu planowanej drogi, na środku cmentarza głęboki dół. Natomiast duże plastikowe wieńce i kwiaty – na ile to możliwe bierzmy ze sobą. Przy wejściu na cmentarz będzie od jutra stosowne ogłoszenie.
 11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy…
 12. Odczytać intencje na najbliższy tydzień:
 13. Odczytać intencje na najbliższy tydzień:
 14. W dniu wyborów samorządowych pomódlmy się, aby ważne stanowiska w gminach powiatach i województwie objęli ludzie odpowiedzialni, kompetentni, uczciwi, szanujący innych, zabiegający o wspólne dobro, nie szukający swojego dobra ani chwały. Zdrowaś Maryjo…, Święty Michale Archaniele.