1. Dzisiejsza składka przeznaczona na Seminarium Duchowne.
 2. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Dziękujemy za składkę na parking – wyniosła 2027 zł, natomiast z akcji podziękowania za szczęśliwą jazdę zebrano 1405 zł.
 4. Sierpień to miesiąc modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do powstrzymania się od picia napojów alkoholowych i modlitwy za ludzi uzależnionych. Pamiętajmy, że modlitwa połączona z postem i czystym sumieniem ma wielką moc.
 5. Jutro Święto Przemienienia Pańskiego. Msz św. będą o godzinie 9.00 i o 19.00.
 6. We czwartek od godz.7.00 rano będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych, natomiast zwykłe odpady komunalne będą zbierane w piątek.
 7. W piątek przybywają do nas pielgrzymi w godzinach wieczornych. Zwykle ma to miejsce miedzy 18.00 a 19.00. Dlatego w tym dniu Msza będzie tylko rano, a wieczorem z 10 min przed przybyciem pielgrzymów zostaną włączone dzwony, abyśmy mogli po nich przybyć. Prosimy jeszcze zgłaszać ilu może ktoś wziąć na nocleg. Spodziewamy się, że będzie ich ok. 120.
 8. Na autobusową pielgrzymkę na Kalwarię Pacławską zapisało się na razie mniej niż 10. Jeśli do środy nie będzie przynajmniej po 40 osób, to odwołujemy autobusy.   Jeśli jednak będą chętni to wyjazd z parkingu koło szkoły w niedzielę – o 14.00, obejdziemy Dróżki Pana Jezusa i wrócimy około 21.00. W drugi dzień wyjedziemy wcześnie rano, dołączymy się do pogrzebu Matki Bożej, odwiedzimy górkę św. Magdaleny, weźmiemy udział we Mszy na galerach i powrót około 22.00.
 9. Dziękujemy z prace przy ociepleniu budynku zakrystii, za pomalowanie zakrystii, za wykoszenie części trawy na cmentarzu i za rozpoczęcie prac przy wykonaniu cokolika – z dziesiątka 57, ale też z innych. Dziękujemy też za wpłaty od tych, którzy nie mogli przyjść osobiście, ale opłacili dniówkę. Prace na rzecz parafii i wpłaty zapisujemy w zeszycie budowy i w kartotece parafialnej.
 10. Do pomocy w tym tygodniu prosimy mieszkańców Moczar – dwa dziesiątki. Potrzeba nam jeszcze zatrzeć drugi raz siatkę przybudówki do dzwonnicy, pomalować z zewnątrz tę przybudówkę oraz dobudowaną zakrystię. Trzeba też kogoś kto mógłby położyć 1 m2 płytek granitowych i kontynuować koszenie trawy na cmentarzu. Pod koniec tygodnia w sobotę czekają nas roboty porządkowe koło kościoła: wywóz resztek gruzu, nawóz ziemi gruntowej i niwelowanie terenu, zagospodarowanie skarpy za koło dzwonnicy, sadzenie krzewów, sianie trawy. Prosimy osoby z Moczar, które mają jakiś fach budowlany w ręce lub mogą pokosić na cmentarzu o kontakt w ciągu tygodnia, a pozostałych, z grabkami, łopatami, rękawiczkami, motykami na sobotę około godziny 9.00. Spróbujemy już do ostatecznie przygotować terytorium do poświęcenia kaplicy pogrzebowej i zakrystii w dniu 19 sierpnia po sumie.
 11. Modlitwę różańcową w następną niedzielę poprowadzi Róża pani Janiny Wołoszyn.
 12. ( tylko na sumie): Do ślubu przygotowują się:

– Martin Keitz Lloyd, zam w Londynie

z Ewą Katarzyną Darosz, zam. W Londynie, zapowiedź 3

– Krystian Biłas, zam. Tyrawa Wołoska

z Klaudią Łucją Piotrowską, za. Tyrawa Wołoska,  zapowiedź 3

-Stanisław Zbigniew Nemś, zam Hołuczków

Z Alicją Woźniak, zam Tyrawa Wołoska, zapowiedź 3

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Do sprzątania w następnym tygodniu prosimy: Józefa Biłas, Aneta Husejko, Wioleta Fuksa, Agnieszka Wdowiak.

Odczytać intencje na najbliższy tydzień:

Życzymy wszystkim gościom przebywającym w naszej parafii miłego odpoczynku i nabrania sił fizycznych i duchowych.

 

 

 

 

 

 

 

Na dojazdy:                Ogłoszenia parafialne – XVIII niedziela zwykła, rok B, 2018.08.05

 

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona na Seminarium Duchowne.
 2. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Dziękujemy za składka na parking – wyniosła 2027 zł, natomiast z akcji podziękowania za szczęśliwą jazdę zebrano 1405 zł.
 4. Sierpień to miesiąc modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do powstrzymania się od picia napojów alkoholowych i modlitwy za ludzi uzależnionych. Pamiętajmy, że modlitwa połączona z postem i czystym sumieniem ma wielką moc.
 5. Jutro Święto Przemienienia Pańskiego. Msz św. w Tyrawie będą o godzinie 9.00 i o 19.00.
 6. We czwartek od godz.7.00 rano będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych, natomiast zwykłe odpady komunalne będą zbierane w piątek.
 7. W piątek przybywają do nas pielgrzymi w godzinach wieczornych. Zwykle ma to miejsce miedzy 18.00 a 19.00. Dlatego w tym dniu Msza będzie tylko rano, a wieczorem z 10 min przed przybyciem pielgrzymów zostaną włączone dzwony, abyśmy mogli po nich przybyć. Prosimy jeszcze zgłaszać ilu może ktoś wziąć na nocleg. Spodziewamy się, że będzie ich ok. 120.
 8. Na autobusową pielgrzymkę na Kalwarię Pacławską autobusową zapisało się na razie mniej niż 10. Jeśli do środy nie będzie przynajmniej po 40 osób, to odwołujemy autobusy.   Jeśli jednak będą chętni to wyjazd z parkingu koło szkoły w niedzielę – o 14.00, obejdziemy Dróżki Pana Jezusa i wrócimy około 21.00. W drugi dzień wyjedziemy wcześnie rano, dołączymy się do pogrzebu Matki Bożej, odwiedzimy górkę św. Magdaleny, weźmiemy udział we Mszy na galerach i powrót około 22.00.
 9. Dziękujemy z prace przy ociepleniu budynku zakrystii, za pomalowanie zakrystii, za wykoszenie części trawy na cmentarzu i za rozpoczęcie prac przy wykonaniu cokolika – z dziesiątka 57, ale też z innych. Dziękujemy też za wpłaty od tych, którzy nie mogli przyjść osobiście, ale opłacili dniówkę. Prace na rzecz parafii i wpłaty zapisujemy w zeszycie budowy i w kartotece parafialnej.
 10. Do pomocy w tym tygodniu prosimy mieszkańców Moczar – dwa dziesiątki. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy: ( odczytać z zeszytu)
 11. Odczytać intencje na najbliższy tydzień:
 12. Życzymy wszystkim gościom przebywającym w naszej parafii miłego odpoczynku i nabrania sił fizycznych i duchowych.