1. Dziś składka na potrzeby parafii. Natomiast po Mszy woluntariusze będą zbierać na potrzeby szpitala w Sanoku.
 2. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Codziennie po Mszy Świętej odśpiewamy lub odmówimy Litanię Matki Bożej, a w niedzielę po ostatniej Mszy Świętej. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Już dziś można zabrać plansze, na które będą przyklejane obrazki. Naklejki będą otrzymywać dzieci obecne  na nabożeństwach.
 3. W czwartek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Święte w porządku niedzielnym. Zaznaczmy tę uroczystość i poprzedzający ją dzień flagi państwowej, wywieszeniem flagi i modlitwą za ojczyznę.
 4. W środę po majówce i Mszy wieczornej ( o 19.00) zapraszamy tatusiów dzieci I Komunijnych, którzy nie czyścili kostki, do koszenia trawy i wyrównania ziemi koło dzwonnicy. Prosimy wziąć kosiarki, jakiś traktor, grabki i łopaty. Dzieci w tym czasie będą miały próbę śpiewu.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Od tego I piątku Msze święte będą odprawiane rano i wieczorem. Spowiedź rano od 6.30, Msza św o godz 7.00. Po południu spowiedź od 17.00, majówka i Msza św.
 6. W I piątek od 14.00 odwiedzimy chorych, natomiast o 15.00 próba generalna przed I Komunią św, a rodzice posprzątają kościół.
 7. W najbliższą sobotę w Tyrawie Mszy wieczornej nie będzie. O 13.15 będzie Msza święta wystawienie Najświętszego Sakramentu, majówka i od 14.00 spowiedź rodzin dzieci I-Komunijnych. Po spowiedzi skrócona próba w przy dekoracji I –Komunijnej.
 8. Wszystkich parafian zapraszamy w sobotę na 18.00 do Rakowej na początek  nabożeństw pierwszo-sobotnich.  Po Mszy świętej procesja i Różaniec fatimski.
 9. W przyszłą niedzielę I Komunia Święta w naszej parafii. Porządek Mszy świętych będzie zmieniony: w Tyrawie i w Hołuczkowie – 7.30, w Rakowej – o 9.00, 10.00 – Msza I-Komunijna,  w Rozpuciu o 12.00, Sumy nie będzie. Po południu Msza o godzinie 16.30.
 10. Powiatowe Centrum Pomocy Rodziny w Sanoku poszukuje osób, które zapewnią osamotnionym dzieciom stworzą prawdziwy dom jako rodzina zastępcza. Zainteresowanych odsyłamy do plakatu i do odwiedzenia Centrum w Sanoku.
 11. Dziękujemy za nowe wpłaty na budowę kaplicy. Na następną niedzielę zrobimy podliczenie osób, które wpłaciły całą kwotę roczną (240 zł) lub więcej. Po 7 maja rozpocznie się etap konserwacji dzwonnicy. Po wypiaskowaniu kamieni będą potrzebni pomocnicy do konserwatora kamieniarza przez okres kilku tygodni. Bardzo prosimy zapisywać się do takiej dniówki. Praca będzie polegała na przygotowaniu zaprawy, podawaniu kamieni na rusztowanie i jakiś drobnych reparacjach muru pod instrukcją kamieniarza. Nie wymaga to znajomości prac murarskich. Będzie też potrzebne rusztowanie tzw Warszawka. Jeśli ktoś dysponuje takim rusztowaniem i mógłby użyczyć na jakiś okres – będziemy bardzo wdzięczni. Taka pomoc bardzo obniży koszt prac konserwatorskich. Otrzymaliśmy na ten cel dotację od Konserwatora Zabytków w wysokości 15 tyś zł. Liczymy także na dotację od Marszałka Podkarpacia, ale i tak koszty na pewno przekroczą wartość prac.
 12. Na pielgrzymkę do Sandomierza mamy już pełny autobus, ale można się wpisać na listę rezerwową, gdy się zbierze przynajmniej 17 osób zamówimy jeszcze busa. Natomiast jest kilka miejsc wolnych na pielgrzymkę z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami.
 13. Zapowiedzi będą czytane tylko na sumie.
 14. W następną modlitwę różańcową przed poranną Mszą św. poprowadzi Roża panii Marii Sroka. Natomist zmiana tajemnic różańcowych zostaje przeniesiona na 13 maja.
 15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła grupie wyczytanej w niedzielę oraz Eugeniuszowi Biskupowi a także Franciszkowi Nitka za rozebranie dekoracji wielkanocnej. Dziękujemy też ekipie z Doliny Spokoju i Zahuminka za akcję porządków koło dzwonnicy.
 16. Odczytać intencje na najbliższy tydzień:

 

Na dojazdy:  Ogłoszenia parafialne – 5 niedz wielkanocna, rok B, 2017.04.29

 1. Dziś składka na potrzeby parafii. Natomiast po Mszy woluntariusze będą zbierać na potrzeby szpitala w Sanoku.
 2. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W Rakowej …. W Rozpuciu …., w Hołuczkowie ..

Na majówki zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Już dziś można zabrać plansze, na które będą przyklejane obrazki. Naklejki będą  otrzymywać dzieci obecne  na nabożeństwie.

 1. W czwartek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Święte w porządku niedzielnym. Zaznaczmy tę uroczystość i poprzedzający ją dzień flagi państwowej, wywieszeniem flagi i modlitwą za ojczyznę.
 2. W środę po Mszy wieczornej i majówce  ( o 19.00) zapraszamy tatusiów dzieci I Komunijnych, którzy nie czyścili kostki, do koszenia trawy i wyrównania ziemi koło dzwonnicy. Prosimy wziąć kosiarki, jakiś traktor, grabki i łopaty. Dzieci w tym czasie będą miały próbę śpiewu.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Od tego I piątku Msze święte będą odprawiane rano i wieczorem. Spowiedź rano od 6.30, Msza św o godz 7.00. Po południu spowiedź od 17.00, majówka i Msza św.
 4. W I piątek od 14.00 odwiedzimy chorych, natomiast o 15.00 próba generalna przed I Komunią św, a rodzice posprzątają kościół.
 5. W najbliższą sobotę w Tyrawie Mszy wieczornej nie będzie. O 13.15 będzie Msza święta wystawienie Najświętszego Sakramentu, majówka i od 14.00 spowiedź rodzin dzieci I-Komunijnych. Po spowiedzi skrócona próba w przy dekoracji I –Komunijnej.
 6. Wszystkich parafian zapraszamy w sobotę na 18.00 do Rakowej na początek  nabożeństw pierwszo-sobotnich.  Po Mszy świętej procesja i Różaniec fatimski.
 7. W przyszłą niedzielę I Komunia Święta w naszej parafii. Porządek Mszy świętych będzie zmieniony: w Tyrawie i w Hołuczkowie – 7.30, w Rakowej – o 9.00, 10.00 – Msza I-Komunijna,  w Rozpuciu o 12.00, Sumy nie będzie. Po południu Msza o godzinie 16.30.
 8. Powiatowe Centrum Pomocy Rodziny w Sanoku poszukuje osób, które zapewnią osamotnionym dzieciom stworzą prawdziwy dom jako rodzina zastępcza. Zainteresowanych odsyłamy do plakatu i do odwiedzenia Centrum w Sanoku.
 9. Dziękujemy za nowe wpłaty na budowę kaplicy. Na następną niedzielę zrobimy podliczenie osób, które wpłaciły więcej niż proponowana całą kwotę roczną 240 zł lub więcej. Po 7 maja rozpocznie się etap konserwacji dzwonnicy. Po wypiaskowaniu kamieni będą potrzebni pomocnicy do konserwatora kamieniarza przez okres kilku tygodni. Bardzo prosimy zapisywać się do takiej dniówki. Praca będzie polegała na przygotowaniu zaprawy, podawaniu kamieni na rusztowanie i jakiś drobnych reparacjach muru pod instrukcją kamieniarza. Nie wymaga to znajomości prac murarskich. Będzie też potrzebne rusztowanie tzw Warszawka. Jeśli ktoś dysponuje takim rusztowaniem i mógłby użyczyć na jakiś okres – będziemy bardzo wdzięczni. Taka pomoc bardzo obniży koszt prac konserwatorskich. Otrzymaliśmy na ten cel dotację od Konserwatora Zabytków w wysokości 15 tyś zł. Liczymy także na dotację od Marszałka Podkarpacia, ale i tak koszty na pewno przekroczą wartość prac.
 10. Na pielgrzymkę do Sandomierza mamy już pełny autobus, ale można się wpisać na listę rezerwową, gdy się zbierze przynajmniej 17 osób zamówimy jeszcze busa. Natomiast jest kilka miejsc wolnych na pielgrzymkę z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami.
 11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu o posprzątanie prosimy…
 12. .