Ogłoszenia parafialne – 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, B  2017.03.11

 1. Dziś 4 niedziela Wielkiego Postu, tzw Niedziela Laetare czyli niedziela radości. Pośród wielkopostnego nawoływania do pokuty słyszymy dziś wezwanie do radości – stąd w liturgii używany jest różowy kolor ornatu.
 2. W najbliższą sobotę w naszej parafii odbędzie się Droga Krzyżowa w plenerze. O godzinie 16.00 Msza Święta, następnie wyruszymy w trasę: Międzykoty, Drewex, droga polna, powrót do kościoła od państwa Duszczyńskich. Prosimy o zabranie świec i odpowiedniego obuwia. Mszy św. o 17.00 w tym dniu nie będzie. W piątek Droga Krzyżowa bez zmian.
 3. W Niedzielę Palmową w naszej parafii odbędzie się konkurs palm wielkanocnych. Zapraszamy do udziału w tym konkursie dzieci, młodzież i dorosłych (w tym organizacje – Koło Gospodyń wiejskich, Róże Różańcowe i rodziny). Więcej informacji za tydzień, ale już dziś o szczegółach można przeczytać w gablocie przy kościele parafialnym i na stronie internetowej.
 4. Spotkanie ministrantów w poniedziałek o 16.00. Zapraszamy serdecznie również tych chłopców, który chcieliby by w przyszłości służyć Bogu przy ołtarzu. Mogą to być osoby od 3 klasy SP. Po Mszy Świętej piłka na hali dla wszystkich ministrantów.
 5. Bardzo dziękujemy księdzu Janowi Dąbalowi, proboszczowi w parafii Dydnia za poprowadzenie nas przez święty czas rekolekcji. Dziś na Gorzkich Żalach nauka pasyjna i zakończenie rekolekcji. Zapraszamy wszystkich na Gorzkie Żale do Tyrawy na godzinę 17.30.
 6. 2 porządkowe prośby: – bardzo prosimy, aby uważać i nie dotykać silnie butami kaloryferów pod ławkami, zwłaszcza pod chórem, bo czasami to narusza stabilność kaloryferów i dochodzi do wypływu oleju; prosimy osoby, które sprzątają kościół, aby nie wylewały wody po myciu posadzek do zlewozmywaka w zakrystii, bo niekiedy blokowany jest odpływ.
 7. Bardzo dziękujemy za wpłaty na budowę kaplicy. Za ostatnie trzy tygodnie wpłynęło ponad 8 tys. zł. W tym tygodniu zostaną wstawione drzwi, położone płytki na ścianach w kostnicy oraz założone rynny na dzwonnicy, być może uda się też wytynkować ubikacje.
 8. Pielgrzymka w rodzinne strony ks. prałata i do Sandomierza planowana jest na sobotę 19 maja. Wyjazd we wczesnych godzinach rannych, powrót wieczorem. Przewidywany koszt z obiadem w granicach 60-80 zł – w zależności od ilości uczestników. Prosimy się od jutra zapisywać, bo chcemy określić do świąt czy będzie nam potrzebny drugi autobus.
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O posprzątanie w następnym tygodniu prosimy następujących parafian: Anna hajduk, Elżbieta Gankiewicz, Alicja Hnat, Jan Hnat.
 10. Modlitwę różańcową w następną niedzielę poprowadzi  Róża pani Janiny Wołoszyn.

 

 

 

Dojazdy Ogłoszenia parafialne – 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, B  2017.03.11

 1. Dziś 4 niedziela Wielkiego Postu, tzw Niedziela Laetare czyli niedziela radości. Pośród wielkopostnego nawoływania do pokuty słyszymy dziś wezwanie do radości – stąd w liturgii w kościele parafialnym używany jest różowy kolor ornatu.
 2. W najbliższą sobotę w naszej parafii odbędzie się Droga Krzyżowa w plenerze. O godzinie 16.00 Msza Święta, następnie wyruszymy w trasę: Międzykoty, Drewex, droga polna, powrót do kościoła od państwa Duszczyńskich. Prosimy o zabranie świec i odpowiedniego obuwia. Mszy św. o 17.00 w tym dniu nie będzie. W piątek Droga Krzyżowa bez zmian.
 3. W Niedzielę Palmową w naszej parafii odbędzie się konkurs palm wielkanocnych. Zapraszamy do udziału w tym konkursie dzieci, młodzież i dorosłych (w tym organizacje – Koło Gospodyń wiejskich, Róże Różańcowe i rodziny). Więcej informacji za tydzień, ale już dziś o szczegółach można przeczytać w gablocie przy kościele parafialnym i na stronie internetowej.
 4. Bardzo dziękujemy księdzu Janowi Dąbalowi, proboszczowi parafii Dydnia za poprowadzenie nas przez święty czas rekolekcji. Dziś na Gorzkich Żalach nauka pasyjna i zakończenie rekolekcji. Dziś możemy nie śpiewać Gorzkich Żali w kościołach dojazdowych, a zapraszamy wszystkich na Gorzkie Żale do Tyrawy na godzinę 17.30.
 5. Bardzo dziękujemy za wpłaty na budowę kaplicy. Za ostatnie trzy tygodnie wpłynęło ponad 8 tys. zł. W tym tygodniu zostaną wstawione drzwi, położone płytki na ścianach w kostnicy oraz założone rynny na dzwonnicy, być może uda się też wytynkować ubikacje.
 6. Pielgrzymka w rodzinne strony ks. prałata i do Sandomierza planowana jest na sobotę 19 maja. Wyjazd we wczesnych godzinach rannych, powrót wieczorem. Przewidywany koszt z obiadem w granicach 60-80 zł – w zależności od ilości uczestników. Prosimy się od jutra zapisywać, bo chcemy określić do świąt czy będzie nam potrzebny drugi autobus.
 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Do sprzątania w najbliższą sobotę prosimy następujących parafian ( odczytać z zeszytu)
 8. Intencje na najbliższą niedzielę ….