Ogłoszenia parafialne – 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, B  2017.02.18

 

 1. W minionym tygodniu modliliśmy się o trzeźwość. Zachęcamy do ofiarowania daru Krucjaty za ludzi uzależnionych w naszej parafii. Taki dar powinien być szczególnie chętnie przyjęty przez rodziny, w których są osoby nadużywające alkoholu. Rodziny, które chcą pomóc osobom uzależnionym same powinny wyrzucić alkohol ze swoich stołów.
 2. Warto też pomyśleć o możliwości uczestnictwa w rekolekcjach o tematyce trzeźwościowej. Terminy są na plakatach.
 3. Zachęcamy też małżeństwa do uczestnictwa w rekolekcjach w Zboiskach na temat dialogu małżeńskiego. Informacja na plakatach.
 4. W środę spotkanie Maryjek o godzinie 16.00.
 5. W piątek spotkanie oazowe: na 15.30 zapraszamy grupę młodszą, a po Drodze Krzyżowej i Mszy Świętej ( ok. 18.15) spotkanie grupy starszej.
 6. W następną niedzielę na spotkanie zapraszamy rodziców dzieci I Komunijnych: o 14.00 spotkanie, o 15.00 będzie film o cudach eucharystycznych.
 7. W następną niedzielę, czyli drugą niedzielę Wielkiego Postu, zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny AD GENTES.
 8. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych, na które serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżowa w piątki: w Tyrawie 6.30 i 17.00, w Rozpuciu o 16.00, w Rakowej o 17.00.
 9. Zapraszamy też na Gorzkie Żale w Tyrawie o 15.45, na dojazdach po Mszach Świętych. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. proboszcz.
 • Dziękujemy za odpowiedź na apel o wpłaty z całego roku na budowę kaplicy pogrzebowej. I za wpłaty większe niż proponowane, nawet 600 zł.; oraz za oddzielne wpłaty na chłodnię Panu Adamowi Hnatowi – 500 zł, p. Annie Kaliniak – 150 euro. Chcę także poinformować, że w pierwszej połowie marca rozpocznie się drugi etap projektu budowy – rozbudowa zakrystii. Ta inwestycja będzie finansowana tylko z wpłat z parafian z Tyrawy Wołoskiej z sprzed rozpoczęcia budowy czyli z lat 2015 i 2016.Wpłaty od 2017 roku, od momentu włączenia się całej parafii, przeznaczone są wyłącznie na kaplicę pogrzebową.
 • Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O posprzątanie w następnym tygodniu prosimy następujących parafian: Stec Agata, Lidia Duszczyńska, Małgorzata Nitka, Marta Biłas.
 • Modlitwę różańcową w następną niedzielę poprowadzi  Róża pana Marii Sroka .

 

 

 

 

Dojazdy – Ogłoszenia parafialne – 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, B  2017.02.18

 

 1. W minionym tygodniu modliliśmy się o trzeźwość. Zachęcamy do ofiarowania daru Krucjaty za ludzi uzależnionych w naszej parafii. Taki dar powinien być szczególnie chętnie przyjęty przez rodziny, w których są osoby nadużywające alkoholu. Rodziny, które chcą pomóc osobom uzależnionym same powinny wyrzucić alkohol ze swoich stołów. Warto też pomyśleć o możliwości uczestnictwa w rekolekcjach o tematyce trzeźwościowej. Terminy są na plakatach.
 2. Zachęcamy też małżeństwa do uczestnictwa w rekolekcjach w Zboiskach na temat dialogu małżeńskiego. Informacja na plakatach.
 3. W piątek spotkanie oazowe: na 15.30 zapraszamy grupę młodszą, a po Drodze Krzyżowej i Mszy Świętej ( ok. 18.15) spotkanie grupy starszej.
 4. W następną niedzielę na spotkanie zapraszamy rodziców dzieci I Komunijnych: o 14.00 spotkanie, o 15.00 będzie film o cudach eucharystycznych.
 5. W następną niedzielę, czyli drugą niedzielę Wielkiego Postu, zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny AD GENTES.
 6. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych, na które serdecznie zapraszamy na Drogę Krzyżowa w piątki: w Tyrawie 6.30 i 17.00, w Rozpuciu o 16.00, w Rakowej o 17.00.
 7. Zapraszamy też na Gorzkie Żale w Tyrawie o 15.45, na dojazdach po Mszach Świętych. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. proboszcz.
 8. Dziękujemy za odpowiedź na apel o wpłaty z całego roku na budowę kaplicy pogrzebowej. I za wpłaty większe niż proponowane, nawet 600 zł.; oraz za oddzielne wpłaty na chłodnię Panu Adamowi Hnatowi – 500 zł, p. Annie Kaliniak – 150 euro. Chcę także poinformować, że w pierwszej połowie marca rozpocznie się drugi etap projektu budowy – rozbudowa zakrystii. Ta inwestycja będzie finansowana tylko z wpłat z parafian z Tyrawy Wołoskiej z sprzed rozpoczęcia budowy czyli z lat 2015 i 2016.Wpłaty od 2017 roku, od momentu włączenia się całej parafii,  przeznaczone są wyłącznie na kaplicę pogrzebową
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Do sprzątania w najbliższą sobotę prosimy następujących parafian:
 • Intencje …