Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Zwykła,   2018.01.28

 

 1. W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego popularnie nazwane Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu obchodzimy dzień życia konsekrowanego. Modlimy się za osoby poświęcone Bogu. Msze święte w Tyrawie: 9.00 i 17.00, w Hołuczkowie i Rakowej o 15.45. W Rozpuciu o 17.00. Na wszystkich Mszach będzie błogosławieństwo gromnic. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na klasztory klauzurowe. W piątek, 2 lutego 2018 r., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita.
 2. Z racji pierwszego piątku miesiąca będzie okazja do spowiedzi od 8.00 do 9.00. Po południu czasu na spowiedź nie będzie, ponieważ będą Msze na dojazdach. Dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi przed piątkiem – codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 3. W piątek od godziny 14.00 odwiedzimy chorych.
 4. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy świętej odmówimy Różaniec.
 5. Chcemy ogłosić, że w tym roku 23 maja przypada 100 rocznica urodzin ks. Prałata Bronisława Szewca. Chcemy tę datę upamiętnić zebraniem większej informacji o ks. prałacie. Bardzo proszę osoby, które chciałby opowiedzieć coś więcej, niż w istniejącej już książce, aby poinformowały o takim pragnieniu. Do domu przyjdzie młodzież, która przeprowadzi wywiad i następnie zapisze wspomnienia. Proszę, aby udostępnić także zdjęcia lub inne pamiątki związane z osobą ks. prałata. Dniem pamięci będzie 12 czerwca – do naszej parafii przybędzie ks. Arcybiskup Adam Szal. W tym dniu zostanie także udzielony sakrament bierzmowania młodzieży klas III gimnazjalnych. Dobrze by było, gdybyśmy do tego dnia ukończyli budowę kaplicy pogrzebowej.
 6. Modlitwę różańcową w następną niedzielę poprowadzi Róża pani Janiny Krzyżanowskiej.
 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Do sprzątania w następnym tygodniu prosimy następujących parafian: Joanna Gankiewicz, Augustyn Walko, Ewa Kwolek, Zofia Martowicz.
 8. Odczytać intencje na najbliższy tydzień:

 

 

 


Na dojazdy: Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Zwykła,   2018.01.28

 

 1. W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego popularnie nazwane Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu obchodzimy dzień życia konsekrowanego. Modlimy się za osoby poświęcone Bogu. Msze święte w Tyrawie: 9.00 i 17.00, w Hołuczkowie i Rakowej o 15.45. W Rozpuciu o 17.00. Na wszystkich Mszach będzie błogosławieństwo gromnic. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na klasztory klauzurowe. W piątek, 2 lutego 2018 r., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita.
 2. Z racji pierwszego piątku miesiąca będzie okazja do spowiedzi od 8.00 do 9.00 w Tyrawie. W Rakowej i Hołuczkowie będzie okazja do spowiedzi przed Mszą świętą.    Dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy też do spowiedzi przed piątkiem – codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 3. W piątek od godziny 14.00 odwiedzimy chorych.
 4. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy świętej odmówimy Różaniec.
 5. Chcemy ogłosić, że w tym roku 23 maja przypada 100 rocznica urodzin ks. Prałata Bronisława Szewca. Chcemy tę datę upamiętnić zebraniem większej informacji o ks. prałacie. Bardzo proszę osoby, które chciałby opowiedzieć coś więcej, niż w istniejącej już książce, aby poinformowały o takim pragnieniu. Do domu przyjdzie młodzież, która przeprowadzi wywiad i następnie zapisze wspomnienia. Proszę, aby udostępnić także zdjęcia lub inne pamiątki związane z osobą ks. prałata. Dniem pamięci będzie 12 czerwca – do naszej parafii przybędzie ks. Arcybiskup Adam Szal. W tym dniu zostanie także udzielony sakrament bierzmowania młodzieży klas III gimnazjalnych. Dobrze by było, gdybyśmy do tego dnia ukończyli budowę kaplicy pogrzebowej.
 6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu o posprzątanie prosimy…
 7. Intencje na następujący tydzień: