Ogłoszenia parafialne – XXXIII niedz. zw., rok C, 2017.11.19

 

 1. W ubiegłą niedzielę zebrano na pomoc chrześcijanom prześladowanym 480 zł.
 2. Spotkanie ministrantów – jutro o godz 16.00.
 3. W najbliższą sobotę na sali sportowej w naszej szkole odbędzie się dekanalny turniej piłki nożnej ministrantów. Kibicujmy naszym ministrantom, bo mocno trenowali przez ostatnie trzy tygodnie i stworzylli dobre drużyny.
 4. Natomiast w sobotę po południu na godzinę 17.00 zapraszamy na renowację rekolekcji ewangelizacyjnych młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną oraz dzieci od 4 kl wzwyż. Na spotkanie przyjedzie kilku animatorów, którzy byli w tamtym roku na rekolekcjach. Po Mszy świętej i nabożeństwie będzie tzw agapa, czyli zabawa po chrześciajńsku w GOK-u. Dzieci do klasy VI włącznie prosimy odebrać o 21.15 lub wcześniej,  starsi mogą zostać jeszcze godzinę, jeśli rodzice na to pozwolą.    Dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania udział we Mszy świętej i nabożeństwie będzie w ramach kolejnego obowiązkowego spotkania formacyjnego. Natomiast udział w agapie – według uznania. W szkole na religii można zgłosić chęć uczestnictwa w agapie. Wejście na agapę jest bezpłatne, ale można ze sobą przynieść jakieś ciasto, napoje.
 5. Następna niedziela, to Niedziela Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Planujemy dzień refleksji w rocznicę rekolekcji dla całej parafii. Na Mszach dopołudniowych będą kazania nawiązujące do treści rekolekcji, natomiast na godzinę 16.00  zapraszamy wszystkich na nabożeństwo, które poprowadzi ks. Marek Machała i osoby mu towarzyszące. Mszy popołudniowej w tym dniu nie będzie.
 6. Dziękujemy 8 mężczyznom z wyczytanych rodzin z Berezki za bardzo owocne prace przy budowie kaplicy pogrzebowej w piątek i w sobotę. A Panu Janowi Bilańskiemu i panu Witoldowi Kwolkowi dodatkowo za użyczenie transportu i sprzętu budowlanego. Udało się założyć 2 drzwi bocznych, zrobić fundament pod drzwi wejściowe, i ocieplić sufit w pomieszczeniach dobudowanych.  Pod koniec tygodnia ( czwartek, piątek, sobota) ma być cieplej, więc może udałoby się zatrzeć klejem styropian, zainstalować okno i wewnętrzne drzwi. Tutaj potrzeba  2-4 mężczyzn z tego typu umiejętnościami. Jeśli ktoś z Berezki, kto jeszcze nie wykonywał żadnych prac fizycznych przy kaplicy pogrzebowej mógłby w tych dniach wykonać któreś z tych  prac, to bardzo prosimy.
 7. Na poniedziałek i wtorek rano ( godz. 7.00) są wolne intencje, a także na środę południu. Można zamówić.
 8. Modlitwę różańcową za tydzień poprowadzi Róża pani Stanisławy Biskup.
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. O posprzątanie w następnym tygodniu prosimy następujących parafian: Hnat Anna, Bilańska Krystyna, Sroka Zofia, Biłas Aneta.
 10. Odczytać intencje na najbliższy tydzień:
 11. Pomódlmy się do Św. Michała Archanioła oraz za rodziny przyjmujące figurkę Matki Bożej Fatimskiej.


Na dojazdy – Ogłoszenia parafialne – XXXIII niedz. zw., rok C, 2017.11.19

 

 1. W ubiegłą niedzielę zebrano na pomoc chrześcijanom prześladowanym 480 zł.
 2. W najbliższą sobotę na sali sportowej w naszej szkole odbędzie się dekanalny turniej piłki nożnej ministrantów. Kibicujmy naszym ministrantom, bo mocno trenowali przez ostatnie trzy tygodnie i stworzylli dobre drużyny.
 3. Natomiast w sobotę po południu na godzinę 17.00 zapraszamy na renowację rekolekcji ewangelizacyjnych młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną oraz dzieci od 4 kl wzwyż. Na spotkanie przyjedzie kilku animatorów, którzy byli w tamtym roku na rekolekcjach. Po Mszy świętej i nabożeństwie będzie tzw agapa, czyli zabawa po chrześciajńsku w GOK-u. Dzieci do klasy VI włącznie prosimy odebrać o 21.15 lub wcześniej,  starsi mogą zostać jeszcze godzinę, jeśli rodzice na to pozwolą.    Dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania udział we Mszy świętej i nabożeństwie będzie w ramach kolejnego obowiązkowego spotkania formacyjnego. Natomiast udział w agapie – według uznania. W szkole na religii można zgłosić chęć uczestnictwa w agapie. Wejście na agapę jest bezpłatne, ale można ze sobą przynieść jakieś ciasto, napoje.
 4. Następna niedziela, to Niedziela Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Planujemy dzień refleksji w rocznicę rekolekcji dla całej parafii. Na Mszach dopołudniowych będą kazania nawiązujące do treści rekolekcji, natomiast na godzinę 16.00  zapraszamy wszystkich na nabożeństwo, które poprowadzi ks. Marek Machała i osoby mu towarzyszące. Mszy popołudniowej w tym dniu nie będzie.
 5. W piątek i sobotę udało się założyć 2 drzwi bocznych, zrobić fundament pod drzwi wejściowe, i ocieplić sufit w pomieszczeniach dobudowanych do dzwonnicy.
 6. Rakowa: deszcz i mróz nie pozwolił w ubiegłym tygodniu przeprowadzić prac na cmantarzu. Chyba trzeba będzie te prace przenieść na wiosnę. Jeśli byłaby pogoda to możnaby tylko wywieźć kosze do przygotowanych dołów Jeśli ktoś z wyczytywanego ostatnio regionu mógłby posłużyć ciągnikiem i 2 osoby do pomocy,  – to zajęłoby to ok. godzinę lub niewiele więcej.
 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu o posprzątanie prosimy…
 8. Intencje…
 9. Pomódlmy się do Św. Michała Archanioła oraz za rodziny przyjmujące figurkę Matki Bożej Fatimskiej.