Ogłoszenia parafialne – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, rok A, 2017.11.26

 

 1. Wczoraj odbył się Dekanalny Turniej Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej. W kategorii Szkoły Podstawowej nasi ministranci zajęli II miejsce, natomiast w kategorii Gimnazjum I miejsce. Gratulujemy. Pamiątkowe dyplomy i puchary są do obejrzenia w zakrystii. Starsi ministranci pojadą na kolejne rozgrywki ze zwycięzcami kilku dekanatów. Dziękujemy pani dyrektor za udostępnienie szkoły, p. Eugeniuszowi Piętce  za sędziowanie, a księdzu Sebastianowi za  organizację turnieju.
 2. Składka z ubiegłej niedzieli była przeznaczona na Dom Księzy Emerytów w Korczynie.
 3. Dziś Niedziela Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, tzn. Stan łaski uświęcającej i przyjęta Komunia Święta.
 4. Dziękujemy animatorom młodzieżowym za tak chętną posługę, już po raz kolejny, w naszej parafii.
 5. Dziś po wspólnym obiedzie, który niech poprzedzi modlitwa, zapraszamy wszystkich na godz. 16.00, na nabożeństwo, które poprowadzi ks. Marek Machała i para małżeńska prowadząca rekolekcje w ubiegłym roku. Mszy popołudniowej nie będzie, wypominki z 16.10 będą odczytana we wtorek. Wypominki czytamy do końca miesiąca czli do czwartku włącznie.
 6. W poniedziałek spotkanie Maryjek o godz. 16.00.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek od 14.00 odwiedzimy chorych, od 16.00 spowiedź. Przypominamy jednocześnie dzieciom i młodzieży, aby sobie wcześniej w tygodniu korzystać z okazji do spowiedzi – w piątek mamy przyjąć Komunię wynagradzającą, a u spowiedzie możemy być wcześniej.
 8. W sobotę po Mszy świętej odmówimy Różaniec.
 9. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Od następnego poniedziałku rozpoczniemy Msze Święte roratnie o godzinie 6.00, natomiast pierwsza niedzielna Msza Święta pozostaje bez zmian czyli o 7.30, ponieważ nie jest to Msza roratnia, tylko niedzielna.
 10. Jest nowy numer bezpłatnej gazety „Dobre Nowiny“ oraz kilka egzemplarzy Gościa Niedzielnego z kalendarzem katolickim na 2018 rok.
 11. Modlitwę różańcową za tydzień poprowadzi Róża pana Czesława Biłasa. .
 12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W najbliszym tygodniu o posprzątanie prosimy następujących parafian: Irena Bilańska, Danuta Burzyńska, Elżbieta Nitka, Renata Maliczyszyn.
 13. Odczytać intencje na najbliższy tydzień:

 


Na dojazdy:

 

Ogłoszenia parafialne – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, rok A, 2017.11.26

 

 

 1. Wczoraj odbył się Dekanalny Turniej Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej. W kategorii Szkoły Podstawowej nasi ministranci zajęli II miejsce, natomiast w kategorii Gimnazjum I miejsce. Gratulujemy. Pamiątkowe dyplomy i puchary są dp obejrzenia w zakrystii. Starsi ministranci pojadą na kolejne rozgrywki ze zwycięzcami kilku dekanatów. Dziękujemy pani dyrektor za udostępnienie szkoły, p. Eugeniuszowi Piętce  za sędziowanie, a księdzu Sebastianowi za  organizację turnieju.
 2. Składka z ubiegłej niedzieli była przeznaczona na Dom Księzy Emerytów w Korczynie.
 3. Dziś Niedziela Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświęteszemu Sercu Jezusa. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, tzn. Stan łaski uświęcającej i przyjęta Komunia Święta.
 4. Dziś po wspólnym obiedzie, który niech poprzedzi modlitwa, zapraszamy wszystkich na godz. 16.00 na nabożeństwo, które poprowadzi ks. Marek Machała i para małżeńska prowadząca rekolekcje w ubiegłym roku. Mszy popołudniowej nie będzie.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek od 14.00 odwiedzimy chorych, od 16.00 spowiedź. Przypominamy jednocześnie dzieciom i młodzieży, aby sobie wcześniej w tygodniu korzystać z okazji do spowiedzi – w piątek mamy przyjąć Komunię wynagradzającą, a u spowiedzie możemy być wcześniej.
 6. W sobotę po Mszy świętej odmówimy Różaniec.
 7. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Od następnego poniedziałku rozpoczniemy Msze Święte roratnie o godzinie 6.00, natomiast pierwsza niedzielna Msza Święta pozostaje bez zmian czyli o 7.30, ponieważ nie jest to Msza roratnia, tylko niedzielna.
 8. Rakowa: W czasie Adwentu w Rakowej raz w tygodniu, we wtorki, będzie Msza święta roratnia. Są wolne intencje na te Msze roratnie.
 9. Rozpucie: Ogłoszenie proboszcza z Ropienki: Za tydzień w I niedzielę adwentu ministranci i lektorzy przyniosą opłatki mieszkańcom Stańkowej i Zawadki. Proszę o ich życzliwe przyjęcie. Ofiary złożone z tej okazji będę zapisywane przez ministrantów pod nazwiskami i numerami domów i przeznaczone na remonty parafialne.
 10. Jest nowy numer bezpłatnej gazety „Dobre Nowiny“ i zostało kilka egzemplarzy Gościa Niedzielnego z kalendarzem katolickim na 2018 rok.
 11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W najbliszym tygodniu o posprzątanie prosimy…
 12. Intencje…
 13. Pomódlmy się do Św. Michała Archanioła oraz za rodziny przyjmujące figurkę Matki Bożej Fatimskiej.