Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Świętej Trójcy, rok A, 2017.06.11

 

 1. Dzisiaj po południu odbędzie się Gminny Dzień Dziecka. Organizatorzy serdecznie zapraszają najmłodszych mieszkańców gminy wraz z rodzicami do  „Amfiteatru w Lipach” w godz. od 14:00 do 17:00.W programie wiele darmowych atrakcji, informacje na plakatach.
 2. W poniedziałek spotkanie wszystkich ministrantów, rozpoczynamy Mszą św. o godz 18.00, a po niej zbiórka.
 3. W sobotę nasze Maryjki wyjeżdżają na pielgrzymko-wycieczkę. Wyjazd o godz. 8.45 z parkingu koło kościoł Szczegółowe informacje zostaną podane rodzicom na pisemnych zgodach. Natomiast w następną niedzielę na sumie kandydatki na Maryjki zostaną przyjęte oficjalnie do grupy DSM-u i otrzymają swoje stroje liturgiczne.
 4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy Świętych będzie zmieniony, gdyż procesja Bożego Ciała wypadała dość późno, kończyła się około 14.00. A więc porządek . nabożeństw będzie następujący: Hołuczków 7.30. Rakowa 9.00, Rozpucie 9.30, Tyrawa Wołoska: 7.30, 10.30 – Msza bez kazania oraz 14.00 ( tak jak w Święta wielkanocne i Bożego Narodzenia, nie będzie Mszy Świętej o 16.30). Procesja rozpocznie się o 11.00. Kazanie będzie przy czwartym ołtarzu, natomiast na pozostałych Mszach Świętych będą eucharystyczne rozważania przed Najświętszym Sakramentem.
 5. W tym roku droga procesyjna będzie wyglądać następująco: I ołtarz– za kościołem przy lipie , powyżej dzwonnicy ( o przygotowanie prosimy najbliższych sąsiadów), II – ołtarz koło p. Husaka, III ołtarz koło remizy strażackiej ( prosimy o przygotowanie rodziny strażaków), IV ołtarz w amfiteatrze (prosimy o przygotowanie pracowników Urzędu Gminy). Przy czwartym ołtarzu będzie kazanie i uroczyste błogosławieństwo. Prosimy dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe oraz małe dzieci o sypanie kwiatów w czasie procesji i w ciągu oktawy Bożego Ciała – codziennie po wieczornej Mszy będzie procesja koło kościoła. Chłopców prosimy o przyjście z dzwoneczkami. Strażaków o zabezpieczenie trasy procesji. Panów z  Tyrawy Górnej przy drodze prosimy o wzięcie chorągwi, Panie z Międzykotów o niesienie figur i obrazów, Maryjki o wzięcie Matki Bożej Fatimskiej.
 6. Przed Bożym Ciałem będzie spowiedź we wtorek i środę pół godziny przed Mszą. W środę prosimy kilka mam dzieci pierwszokomunijnych, aby  zostały na próbę w celu kierowania dziećmi sypiącymi kwiaty.
 7. W Boże Ciało o godz. 16.15 młodzież z naszej parafii wyjeżdża  na koncert „Jednego serca jednego Ducha”, który co roku odbywa się w Rzeszowie Zachęcamy młodych do wzięci udziału w tym pięknym wydarzeniu, ale można też wybrać się rodzinami swoim środkiem transportu.  Zgłoszenia u ks. Łukasza.
 8. 17 czerwca(sobota) już po raz trzeci na placu zamkowym w Sanoku odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Organizatorzy  zapraszają na  19.30.
 9. Przypominamy o zapisach na pielgrzymkę do Kotliny Kłodzkiej. W tym tygodniu jeszcze zarezerwowane są miejsca dla naszych parafian. Natomiast od następnej niedzieli będą przyjmowane osoby z innych parafii.
 10. Marek bardzo dziękuje za złożone ofiary w ubiegła niedzielę – zebrano 2220 zł. Ponadto Rakowa ofiarowała 2 alby i ponad 20 różańców do nowopowstającej kaplicy w Biełgoradzie.
 11. Ogłoszenie Powiatowego Centrum Rodzinie (odczytać z kartki)
 12. Dziękujemy za wykoszenie trawy panom znad kościoła: Piegdoń Marek , Zajdel Marian, Śląski Krzysztof i panu, który przyjechał Aplem Astrą w tygodniu.
 13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W środę do zgrabiania trawy koło kościoła i jakieś kosmetyczne sprzątanie w razie potrzeby prosimy następujących parafian: Ewa Biłas, Józefa Biłas, Bożena Patla, Bogdan Stec.
 14. Modlitwę różańcową w następną niedzielę poprowadzi Róża pani Marii Sroka .
 15. Odczytać intencje na najbliższy tydzień:

 

 

 

Na dojazdy:               Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Świętej Trójcy, rok A, 2017.06.11

 

 1. Dzisiaj po południu odbędzie się Gminny Dzień Dziecka. Organizatorzy serdecznie zapraszają najmłodszych mieszkańców gminy wraz z rodzicami do  „Amfiteatru w Lipach” w godz. od 14:00 do 17:00.W programie wiele darmowych atrakcji, informacje na plakatach.
 2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy Świętych będzie zmieniony, gdyż procesja Bożego Ciała wypadała dość późno, kończyła się około 14.00. A więc porządek . nabożeństw będzie następujący: Hołuczków 7.30. Rakowa 9.00, Rozpucie 9.30, Tyrawa Wołoska: 7.30, 10.30 – Msza bez kazania oraz 14.00 ( tak jak w Święta wielkanocne i Bożego Narodzenia, nie będzie Mszy Świętej o 16.30). Procesja rozpocznie się o 11.00. Kazanie będzie przy czwartym ołtarzu, natomiast na pozostałych Mszach Świętych będą eucharystyczne rozważania przed Najświętszym Sakramentem.
 3. Prosimy dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe oraz małe dzieci o sypanie kwiatów w czasie procesji i w ciągu oktawy Bożego Ciała – codziennie po wieczornej Mszy będzie procesja koło kościoła. Chłopców prosimy o przyjście z dzwoneczkami.
 4. Przed Bożym Ciałem będzie spowiedź we wtorek i środę pół godziny przed Mszą.
 5. W Boże Ciało o godz. 16.15 młodzież z naszej parafii wyjeżdża  na koncert „Jednego serca jednego Ducha”, który co roku odbywa się w Rzeszowie Zachęcamy młodych do wzięci udziału w tym pięknym wydarzeniu, ale można też wybrać się rodzinami swoim środkiem transportu.  Zgłoszenia u ks. Łukasza.
 6. 17 czerwca(sobota) już po raz trzeci na placu zamkowym w Sanoku odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Organizatorzy  zapraszają na  19.30.
 7. Przypominamy o zapisach na pielgrzymkę do Kotliny Kłodzkiej. W tym tygodniu jeszcze zarezerwowane są miejsca dla naszych parafian. Natomiast od następnej niedzieli będą przyjmowane osoby z innych parafii.
 8. Marek bardzo dziękuje za złożone ofiary w ubiegła niedzielę – zebrano 2220 zł. Ponadto Rakowa ofiarowała 2 alby i ponad 20 różańców do nowopowstającej kaplicy w Biełgoradzie.
 9. Ogłoszenie Powiatowego Centrum Rodzinie (odczytać z kartki)
 10. ( Rozpucie) Do ślubu przygotowują się:

– Andrzej Pawłowski, s. Jacka i Marioli zd Gawryszczak,

Ur. 13.08.1985 r. w Kutnie, zam  w Kutnie

– Monika Maria Nitka, c. Tadeusza i Elżbiet zd Mielnikiewicz

Ur. 24.03.1986 r w Sanoku, zam. W Grodzisku Mazowieckim, zap. 3

11.Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu o posprzątanie prosimy…Intencje..