Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, rok A, 16.04.2017

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim paniom i panom, którzy w ostatnim tygodniu przygotowali ciemnicę i Boży Grób, a pani Wioli Duszczńskiej kompozycje kwiatowe.
2. Serdecznie dziękujemy służbie liturgicznej: ministrantom, „maryjkom”, czytającym i kantorkom oraz chórowi wraz z panem organistą za zaangażowanie w piękne przygotowanie oprawy liturgicznej w świąteczne dni, a ks. Wikariuszowi za kierownictwo tym przygotowaniem i czuwanie nad harmonijnym przebiegiem całości. Dzięki temu Liturgia Paschalna, tak po ludzku patrząc, staje się bardziej uroczysta i dostojna.
3. Oddzielne podziękowanie składam strażakom, którzy przed świętami wyczyścili schody wodą pod wysokim ciśnieniem, a w piątek, sobotę i dziś przed rezurekcją trzymali straż przy Bożym Grobie i uczestniczyli w procesji paschalnej.
4. Dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożne przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et Orbi” przez radio lub telewizję.
5. Jutro drugi dzień świąt – porządek mszy Świętych niedzielny z wyjątkiem popołudniowej Mszy – ta będzie tylko o godzinie 14.00. Podobnie będzie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, abyśmy bezpośrednio po Mszy mogli o 15.00 rozważać o Bożym Miłosierdziu.
6. Jutro rozpoczynamy Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7. Przez cały tydzień trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego – codziennie o 18.00 Nowenna, a następnie Msza Święta.
8. W następną niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego – dzień wielkiej łaski dla Świata i dla każdego, kto w tym dniu w stanie łaski uświęcającej przystąpi do zdroju Miłosierdzia Bożego. Msza Św. po południu o godz. 14.00, a następnie na 15.00 zapraszamy na nabożeństwo w godzinie Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem. W tym dniu przeżywamy także dzień solidarności z Syryjczykami – usłyszymy List Episkopatu i zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii.
9. Na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zapraszamy rodziców z dziećmi mającymi przystąpić do pierwszej Komunii Świętej oraz rodziców z dziećmi, które będą obchodzić rocznicę I-Komunii Świętej. Po modlitwie omówimy sobie organizację 2 uroczystości.
10. Zachęcamy do nabycia świątecznego wydania gazet: Niedzieli, Gościa Niedzielnego.
11. Do ślubu przygotowują się:
– Łukasz Rafał Rachwalski, s. Kazimierza i Krystyny
`Ur. 09.01.1988 r. w Sanoku, zam. Lesko, ul. Unii Brzeskiej 3/16
– Dorota Rachwalska zd Cwenar, c. Adama i Małgorzaty
Ur. 03.04.1990 r. w Bóbrce, zam. Lesko, ul. Unii Brzeskiej 3/16. Zapowiedź 2.
12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w środę jednej grupie, a wczoraj wieczorem drugiej grupie w zestawie: Zofia Rudkowska, Angelika Chmura, Renata Pisz-Nitka, Janina Krzyżanowska. Do sprzątania w następną sobotę proszę następujących parafian: Biłas Anna, Biłas Izabela, Hydzik Katarzyna, Jasińska Małgorzata.
13. Modlitwę różańcową w następną niedzielę poprowadzi Róża pana Stanisława Krzyżanowskiego.
14. Odczytać intencje na najbliższy tydzień:


Na dojazdy: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, rok A, 16.04.2017

1. Dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożne przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et Orbi” przez radio lub telewizję.
2. Jutro drugi dzień świąt – porządek Mszy Świętych niedzielny z wyjątkiem popołudniowej Ta Msza Święta będzie o godzinie 14.00. Podobnie będzie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, abyśmy bezpośrednio po Mszy mogli o 15.00 rozważać o Bożym Miłosierdziu.
3. Jutro rozpoczynamy Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. Przez cały tydzień trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego – w kościele parafialnym codziennie o 18.00 Nowenna, a następnie Msza Święta. Na dojazdach zachęcamy do odmawiania Nowenny w swoich domach.
5. W następną niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego – dzień wielkiej łaski dla Świata i dla każdego, kto w tym dniu w stanie łaski uświęcającej przystąpi do zdroju Miłosierdzia Bożego. Msza Św. po południu o godz. 14.00, a następnie na 15.00 zapraszamy także z tych części parafii na nabożeństwo w godzinie Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem. W tym dniu przeżywamy także dzień solidarności z Syryjczykami – usłyszymy List Episkopatu i zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii.
6. Na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zapraszamy rodziców z dziećmi mającymi przystąpić do pierwszej Komunii Świętej oraz rodziców z dziećmi, które będą obchodzić rocznicę I-Komunii Świętej. Po modlitwie omówimy sobie organizację 2 uroczystości.
Zachęcamy do nabycia świątecznego wydania gazet: Niedzieli, Gościa Niedzielnego.
7. W Rakowej: został przywieziony Paschał z Tyrawy – tutaj odbywają się chrzty i codziennie modlicie się w maju oraz październiku – niech on będzie takim znakiem obecności Boga pośród was zgromadzonych na modlitwie.
8. W Rozpuciu: Ks. Rekolekcjonista wielkopostny ofiarował naszej parafii 4 ornaty, jeszcze w całkiem dobrym stanie. Trzy z nich zostały dziś przywiezione do waszego kościoła, gdyż brakowało tu takich ładniejszych ornatów. Paschalny dar.
9. W Hołuczkowie: przekazuję paschalną dobrą nowinę, że wasz kościółek otrzymał dofinansowanie od konserwatora zabytków na remont w kwocie 30 tys. zł.
10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu o posprzątanie prosimy…
11. Intencje..